Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Chci dostávat newsletter
 
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Mikov List - První dojem
Mikov List - První dojem
29.05.2015

Poprvé se nám do ruky dostala absolutní novinka českého Mikovu - nůž LIST.

 

Přinášíme první dojem:

 

Nůž jsme rozbalovali s napětím a očekáváním. Přeci jen takovýto typ nože od Mikovu neznáme.

Balení v papírové krabičce je jednoduché a funkční. Hned po otevření na nás vykoukl samotný nůž umístěný ve vykrojeném papírovém kartonu.

 

První pocit z nože:

Hlavní linie nože je řezaná laserem, hrany a ostří jsou dělány ručně. A přesně takový je pocit z nože - dobré zpracování kombinované s jemnými nepřesnostmi, které dávají informaci o tom, že nůž prošel při výrobě lidskýma rukama. Toto nám k Mikovu tak nějak patří.

 

Povrchová úprava dává noži moderní look a ukazuje, že Mikov nechce zůstat pouze tradičním výrobcem, ale jít i cestou moderních trendů.

 

Nůž velmi dobře padne do ruky střední a menší velikosti. U velké ruky, může být pocitově rukojeť krátká, ale i tomu se dá pomoci - viz níže.

 

Nůž lze určitě označit jako EDC - tedy pro každodenní nošení.

Díky kydexovému pouzdru a dostatečně dlouhému paracordu je k dispozici skoro neomezené množství možností nošení. Lze ho umístit na opasek - svisle i vodorovně, na krk, na batoh, nebo vestu. Nám se líbí "pistolové" umístění v podpaží. Jen je otázka, jaký z něj bude pocit po několika hodinách... uvidíme

Je dostatečně lehký a přitom působí robustním dojmem.

 

Nůž v pouzdře drží velmi pevně a jistě. Vypadnutí se není třeba bát. Vytažení z pouzdra je třeba prověst lehkým škubnutím.

 

Paracord má i další využití. Při troše šikovnosti z něj lze vytvořit oplet rukojeti. Na konci stačí uplést copánek a je vyřešen "problém" s kratší rukojetí pro velké ruce. Copánek se sevře malíčkem a jistota držení se výrazně zvýší.

 

Na první dobrou se nám nůž velmi líbí. Slibuje příjemné nošení a nabízí spoustu prostoru na experimenty a hraní. V neposlední řadě je tu sedmiletá záruka. Takže v naší soukromé sbírce rozhodně nebude chybět :-).

 

Aktuálně k tomuto noži nabízíme dopravu zdarma a ještě od nás dostanete jako dárek legendární rybičku

 

Teď je ideální doba si pořídit Mikov List